Na czym polega badanie techniczne auta z instalacją LPG?

Każdy pojazd, aby mógł być dopuszczony do jazdy na drogach musi mieć aktualne badania techniczne. Dotyczy to również samochodów z instalacją LPG. Przegląd techniczny musi być wykonany przed wygaśnięciem poprzedniego. W przeciwnym razie samochód nie będzie mógł poruszać się po drogach, a w przypadku kontroli dowód rejestracyjny może zostać zabrany, a właściciel pojazdu ukarany mandatem.

Jak wygląda przegląd techniczny auta z instalacją LPG?

Przegląd samochodów wyposażonych w instalację gazową jest zbliżony do przeglądu aut tradycyjnych. Na stacji diagnostycznej sprawdza się sprawność wszystkich podzespołów, a w przypadku samochodów z instalacją LPG diagnosta dodatkowo musi sprawdzić instalację LPG. Obowiązek wykonania badań technicznych w przypadku samochodów z instalacją LPG jest konieczny w odstępie roku, nawet jeśli pojazd jest zupełnie nowy. Dlatego właściciele samochodów z instalacją LPG powinni pamiętać o regularnych przeglądach.

Co jest sprawdzane podczas przeglądu technicznego?

Badania pojazdów z instalacją LPG mogą być wykonywane tylko przez uprawione stacje kontroli pojazdów. Dlatego, zanim wybierzesz się na przegląd, warto upewnić się, czy dana stacja może wykonać przegląd techniczny samochodu z instalacją LPG. W naszej stacji kontroli pojazdów przeprowadzamy przeglądy techniczne pojazdów zwykłych, z instalacją LPG oraz o masie całkowitej do 3,5 tony. Podczas przeglądu technicznego instalacji LPG sprawdza się przede wszystkim jej szczelność. Każdy wyciek może być podstawą do braku zaliczenia przeglądu.

O czym należy pamiętać jadąc na przegląd?

Podczas przeglądu technicznego auta z instalacją LPG kierowca powinien zabrać ze sobą nie tylko dowód rejestracyjny pojazdu, ale również świadectwo potwierdzające legalizację zbiornika gazowego oraz sposób montażu instalacji gazowej. Bez tych dokumentów przegląd techniczny nie będzie mógł zostać przeprowadzony. Warto również pamiętać, że badania pojazdów posiadających instalację LPG będą nieco droższe od tych tradycyjnych, ze względu na konieczność sprawdzenia dodatkowej instalacji.

Wróć

RENOMAT S.C.

Trzebinia ul.Długosza 5

renomat@interia.pl

32 61 21 391

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - piątek : 8:00 - 17:00

Sobota: 8:00 - 14:00